Једна мала лопта може променити свет

DCIM103GOPROGOPR8454.JPG

Уз велику помоћ Рукометног савеза Србије и ОРК „Земун“, у среду, 30. маја у организацији минирукометне секције наша Школе одржан је ревијални турнир у мини рукомету. На турниру су учествовале мешовите екипе које су чинили ученици трећих и четвртих разреда земунских основних школа.

Мини рукометна секција наше Школе је део програма „Мини рукомет – Рукомет у школе“ који РСС реализује у сарадњи са Европском и Светском рукометном федерацијом.

Више од стотину ученика уживало је у минирукометној игри, али и у полигонима спретности и свестраности.

Турнир је био ревијалног карактера и у првом плану су били игра, физичка активност и дружење. Резултат је био у другом плану, а учитељи су омогућили свим ученицима да учествују у игри.

Рукометни савез Србије је обезбедио поклоне за све учеснике, а школе које су узеле учешће су:

• ОШ „Мајка Југовића“;
  • ОШ „Петар Кочић“ и