КЊИЖЕВНИ СУСРЕТ СА ЈАСМИНКОМ ПЕТРОВИЋ

Дана 19. фебруара 2018.године у нашој школи за ученике VI, VII и VIII разреда уприличен је књижевни сусрет са једном од наших најпознатијих књижевница за децу Јасминком Петровић, која је представљала књиге Лето када сам научила да летим и Све је у реду. На почетку програма ученик Сергеј Максимилијан Тумара, ученик одељења VII3, одсвирао нам је две композиције: Баркаролу, Наполеона Косте и Два Монферина, Ивана Падовца. Након музичке тачке библиотекарка је ученике упознала са стваралаштвом наше данашње гошће. Ученици oдељења  VI3 Тамара Гузијан и Данило Митић су припремили врло занимљив интервју са Јасминком Петровић, а ученице одељења VIII2 Марија Кркобабић и Даница Ђорђевић су  читале одломке из књиге Све је у реду. На крају су ученици разговарали са ауторком поменутих романа и постављали јој разноврсна питања  која муче данашњу децу и тинејџере.